Loading...

Winner's List

Youdle: Doodling Competition

First: Nayan Jyoti Nath
Second: Jyotishmita Bhagawati
Third: Barasha Barman
Fourth: Payel Kundi
Fifth: Shamikha Das

Calotype: Online Photography Contest

First:
Palash Parasar
Dibrugarh University

Second:
Dhananjoy Dey
PVTI Institute of Photography, Guwahati

Third:
Ranit Bhatacharya
Govt. College of Teacher Education, Tezpur

Online Sci-Fi Writting Competition

First:
Prangan Nath
Darrang College

Second:
Maitrayee Dutta
Tezpur University

Third:
Shreya Borthakur
Tepur University

NERLSE (School)

First:
Mayunkh Deka
Suheljanee Rahman
Krish Das
Sankardev Sishu Niketan, Tezpur

Second:
Tejas Baid
Abhay Joshi
Shoumik Roy
Army Public School, Tezpur

Third:
Bikash Das
Partha Pratim Kakoti
Uddipta Saikia
Kuworitol High School

Mathletes

Group 1

First:
Abhigyan Hazarika
Don Bosco High School, Tezpur

Second:
Pari Borah
St. Robert's High School

Third:
Jahnavi Agarwal
Assam Valley School, Balipara

Group 2

First:
Kalpajit Dutta
St. Mary's School

Second:
Bhargab Kashyap Keot
Don Bosco High School, Tezpur

Third:
Pragyan Pratim Sharma
Don Bosco High School, Tezpur
Swasya Sthirasmita
KV No 2, AFS, Tezpur

Kakuro

First: Utraksh, Assam Valley Public School, Balipara
Second: Pari Borah, Saint Roberts High School, Jakhalabandha

Quimica Quest

First:
Irshad Alam
Antariksh Achint Saikia
St. Mary's School, Lakhimpur

Second:
Gyanangkur Borah
David Sagar Neog
St. Mary's High School, Lakhimpur

Third:
Pinki Milli
Anurag Khardka
St. Mary's High School, Lakhimpur

Design & Experiment

First:
Nayanika Rajkumari
Priyanuj Baruah
Eshita Kalita
St. Mary's High School, North Lakhimpur

Second:
Aishika Bhuyan
Kankan Saikia
Sweata Newar
Inspire Senior Academy, Tezpur

Third:
Mriganka Saikia
Santanu Borah
Hirak Jyoti Baruah
Shishu Vidyapith

Symbeosis

First:
Himanshi Jhawar
Aznan Shah Hazarika
St Mary's High School

Second:
Abhinav Dutta
Mridupawan Mili
St Mary's High School

Third:
Sneha Baruah
Debashish Saikia
Sankardev Sishu Niketan

Thalamus The School Quiz

First:
Aditi Saikai
Dibyaa Dronaa Sarma
St. Joseph's Convent H.S. School

Second:
Dipoh Saha
Mayurg Das
Don Bosco High School

Third:
Mriganka R Deka
Swakshar Bora
Army Public School

Rubik's Cube

First:
Rupangkar Mazumdar
KV Solmara

Second:
Rajaul Karim
Sishu Vidyapity High School

Third:
Abhigyan Hazarika
Don Bosco High School, Tezpur

Cross-ics

First:
Porwez Hussain
St. Mary's High School, North Lakhimpur

Second:
Ayan Angshu Acharya
Biswanath Jnan Bharati School

Third: Irshad Alam
St. Mary's High School, North Lakhimpur

NERLSE (UG-PG)

First:
Harsh Kumar
Rajneesh Kumar
Adarsh Kumar

Second:
Noman Hanif Barbhuyan
Zahirul Alam Laskar
Tezpur University

Periodica

First:
Mrinal Parajuli
Ayan Angshu Acharya

Second:
Nitish Kumar
Ujjwal Kumar
Tezpur University

Third:
Baisakhi Paul
Ritik Pal
Tezpur University

Think Before You Dump

First: Kharanshu Satapathy
Second: Babin Limbu
Third: Gitartha Bhuyan

Cerebrum: Open Quiz

First:
Hemanga Bhattacharyya
Chongtham Sishirdhar
Tezpur

Second:
Sandhyatora Saikia
Ninad Batsa
Tezpur University

Third:
Kaushik Borthakur
Debasish Basistha
Tezpur

Treasure Hunt

First: Aditya Sinha
Second: Maharshi Neogi
Third: Anubhab Handique